Мечка нападна маж кај Македонски Брод, го спасиле ловци

Од:

Едно лице бил нападнато од мечка вчера на потегот меѓу селата Пласница и Ораоец, општина Македонски Брод, информира ЦУК.

Нападнатиот бил спасен од ловци кои случајно биле во близина на местото на нападот и откако слушнале повици за помош испукале неколку истрели во воздух по што мечката побегнала. Нападнатото лице кое било преплашено се здобило со телесни повреди.

Би можело да ве интересира

ЦУК: Во февруари имало вкупно 448 пожари на отворен простор

Си ја запалил куќата, изгорел во пожарот

Повозрасен маж, жртва на пожар во кумановско

Орце Костов

ВИДЕО: Пожарот на врвот на Жеден беснее, ако не се изгасне сам до утре наутро, ќе интервенираат воздухоплови

Александар Тодески

Спасен поврeден планинар на Шар Планина

Горан Наумовски

ЦУК: Петмина турски државјани кои се изгубиле на Водно безбедно се евакуирани кон Скопје

Горан Наумовски