Маж и жена загинаа во несреќа на патот Охрид – Отешево

Од:

МВР извести дека вчера околу 13 часот во провалија покрај патот Охрид – Отешево, полициски службеници со помош од параглајдеристи пронашле возило „фолксваген голф“ и во негова близина биле пронајдени две починати лица.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт кај лицата, а полициски службеници констатирале дека се работи за М.Х.(59) и М.Х.(56), двајцата од Ресен, за кои на 16.6.2024 во 22 часот нивниот син пријавил дека се оддалечиле од домот со возилото.

Увид бил извршен, а по наредба на јавен обвинител телата на починатите биле дадени на обдукција.

Би можело да ве интересира

Деветнаесетгодишно момче починало од струен удар

Несреќа во близина на Крагуевац, тинејџер паднал во подрум и починал

Во Нови Сад нуркачи го извлекле телото на млад човек од Кина кој загинал на градилиште

Во несреќен случај загина маж од Крива Паланка

Повредена жена пронајдена на автопат кај Демир Капија

(ВИДЕО) Несреќа во Белград: Товарен брод удрил во чамец, се трага по две лица

Горан Наумовски