Маж и жена – Молдавци во години, се превртеле со четирицикл во охридско, тешко се повредени

Од:

Повозрасна двојка од Молдавија, маж и жена, се тешко повредени во несреќата што им се случила на патот од Охрид накај селото Велестово, соопшти охридската полиција.

63-годишниот маж и 60-годишната жена попладнето околу 18 часот излетале од планинскиот пат на местото наречено Крстец, по што се пренесени во болницата „Свети Еразмо“, се вели во полициското соопштение.

„На 16.06.2021 во 22.10 часот во СВР Охрид било пријавено дека во Болницата „Св.Еразмо“ во Охрид со тешки телесни повреди биле донесени М.Ц.(63) од Романија и Т.Ц.(60) од Р.Молдавија. Полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека околу 18.00 часот М.Ц., кој управувал моторно возило четирицикл „цфмото“, со охридски регистарски ознаки, во кое сопатничка била Т.Ц., на место викано „Крстец“ кон с.Велестово, изгубиле контрола над возилото и излетале надвор од коловозот“, велат од полицијата, која извршила увид на местото на несреќата.

Би можело да ве интересира

Приведен криминалец од гостиварско баран со потерница

Ана Ололовска

Приведен маж од Гостиварско, крадел злато од куќата на својот татко

Ана Ололовска

Заев: Одлуката на УНЕСКО е најсилно предупредување дека сите мораме да се вложуваме и постојано да го штитиме Охридскиот регион

Ана Ололовска

Расчистена кражба во Велес, приведен скопјанец

Ана Ололовска

Стефоска: Се обврзавме на засилена заедничка работа со Албанија во зачувување на статусот на Охридскиот Регион

Ана Ололовска

Приведени две лица во беровско поради нелегална сеча на букови стебла

Ана Ололовска