Мас: Голема победа на дипломатијата

Од:

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас порача дека денешната ратификација на Преспанскиот Договор во грчкиот Парламент е одлична вест и за Европа.

-Одлични вести за Европа и голема победа на дипломатијата, напиша Мас на неговиот твитер профил.

Би можело да ве интересира

Две третини од заштитните маски набавени за германската армија се неквалитетни

А1он

Пациентите кои немаат Ковид-19, а се на интензивна нега во грчките болници, доколку е потребно ќе се префрлаат во приватни клиники

Ана Ололовска

Анкета: Две третини од Грците загрижени за пандемијата, 74% убедени дека мора да се носи маска

Ана Ололовска

Турција ја обвинува Грција дека депортира мигранти без процедура за азил, а ЕУ се прави дека не гледа

Ана Ололовска

Дростен: Пандемијата всушност допрва ќе почне

Ана Ололовска

Лавров: „Северен поток 2“ стана прашање на честа за Германија

Ана Ололовска