Малолетници претепале дете од Шуто Оризари

Од:

На 7.11.2022 во 14.10 часот во СВР Скопје, Е.Б.(32) од Скопје пријавил дека околу 9.05 часот во близина на основно училиште на подрачје на Шуто Оризари неговиот малолетен син бил физички нападнат од тројца малолетници, кои употребиле и метален предмет, а едниот од нив имал и остар предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Бугарски пратеник во живо пренесуваше како се бутка со македонската полиција

Анита Петровска Рајковиќ

(ФОТО) Кражба во Аеродром – им ги украле влезните врати на станарите од неколку згради

Приведени крадци од Тетово

Ана Ололовска

Полицијата го расчисти случајот со тепање на куче во радовишко од објавено видео на социјалните мрежи

Ана Ололовска

Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен крадец од Велес, следува поднесок

Ана Ололовска