Малолетничка е тешко повредена од струен удар

Од:

На 27.11.2022 во 13.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка станица Маџари со повреди од струен удар се здобила 17-годишна малолетничка од с.Волково, скопско.

Според пријавеното, таа се качила на вагон и притоа дошло до струен удар и се здобила со повреди.

Малолетничката била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, а за настанот бил запознаен Јавен обвинител.

Би можело да ве интересира

Момче од Кочани претепал малолетничка и ѝ нанел повреди

Маж следел малолетничка и ја уценувал, па и го украл мобилниот телефон

28-годишно момче почина од струен удар

МВР: Пронајдена е малолетничката што беше пријавена дека се оддалечила од домот

Несреќа на роденденска забава во Скопје: Малолетничка си ја изгорела десната рака

Горан Наумовски

Момче од Скопје уценувал малолетничка со фотографии со експлицитна содржина