Лишен од слобода жител од село Србјани

Од:

Вчера околу 18:30 часот, полициски службеници на ОВР-Кичево го лишиле од слобода 44-годишниот А.А. од кичевското село Србјани.

– При контрола на патнички автомобил„ Цитроен“ што тој го управувал на улица „Борис Кидрич“ во Кичево полициските службеници пронајдоа фолии со бела прашкеста материја и епрувета со непозната течност.Тие се одземени и предадени на вештачење а по целосно документирање на настанот ОВР-Кичево ќе поднесе соодветна пријава, рече портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски.

Тој потесети дека вчера рано наутро во 00:55 часот во угостителски објект лоциран на улица „Борис Кидрич“ во Кичево, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на Ф.И.(42) врз А.С.(39) двајцата од Кичево. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Казнети 34 возачи за брзо возење на територија на СВР Тетово

А1он

Казнети 95 возачи за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес

А1он

Педофил од Кратово силувал девојче од Пробиштип

А1он

Драма во Топаана, насилник нападнал сосед и сосетка, а потоа нивната ќерката го нападнала него

А1он

Полициски автомобил учествувал во сообраќајка во Чаир

А1он

Приведено лице по распишана потерница

Ана Ололовска