Лишен од слобода жител на селото Богородица кој поседувал семки канабис

Од:

Полициски службеници од отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Гевгелија денеска го лишиле од слобода С.Г (44) од селото Богородица.

dobivaj vesti na viber

При извршениот претрес, со судска наредба, во неговиот дом биле пронајдени и одземени 228 семки од растението канабис и повеќе предмети со остатоци од прашкаста материја.

Лицето е приведено во полициската станица и по целосното документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Кривична за шверцерите на 7 тони канабис вреден 20 милиони евра

Приведен крадец од тетовско, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Поднесена кривична пријава против скопјанец за загрозување на животната средина и природата со отпад

Ана Ололовска

Приведен крадец во Прилеп, фатен на дело

Горан Наумовски

Приведени дилери од Гостивар, пронајден хероин

Горан Наумовски

МВР заплени дрога во вредност од околу 800.000 евра, приведени 5 лица

Горан Наумовски