Лишен од слобода крадец во Скопје

Од:

На 15.11.2022 во 16 часот, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба го лишиле од слобода С.Л.(35) од Скопје.

Од лице вработено како обезбедување тој бил затекнат при обид со возило „киа пиканто“ со скопски регистарски ознаки, од фабрика да изнесе плочки за пруга со вкупна тежина од околу 400 килограми.

Плочките му биле одземени и вратени на сопственикот, а тој бил задржан во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Расчистени пет тешки кражби во Битола, пронајдените украдени предмети вратени на сопствениците

Уапсен крадец во Велес

Горан Наумовски

Крадецот од Хрватска побара од судот да го казни со доживотен затвор

Полицијата уапси арамија од Скопје

Горан Наумовски

Приведен крадец од Велес, одземеното вратено на сопственикот

Уапсен млад сериски крадец од Куманово