Лекари пронашле почината жена

Од:

Лекар од Итна медицинска помош од Струмица пријавил во Секторот за внатрешни работи дека во куќа на улицата “Димитар Цветинов“ во Струмица била пронајдена почината М.Б.(83).

Увид на местото извршиле Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, доктори од Институт за судска медицина и Медицински центар Струмица и екипа на СВР Струмица.

По наредба на јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Карневалска магија во Струмица

Катерина Павлова-Николовска

Во Струмица одбележана 19-годишнината од загинувањето на претседателот Трајковски

IQOS караванот ќе ја посети Струмица за време на Струмичкиот карневал

Во близина на скопски манастир пронајдена почина 68-годишна жена

Горан Наумовски

Полицаец од Струмица истепал приведено лице

ОК Струмица Никоб убедливо го победи холандскиот шампион во одбојка Динамо Апелдорн во Цев Лигата на шампиони, но немаше среќа во „златниот сет”

Горан Наумовски