Лефков: Филипче како министер аминуваше милионски тендери од Ирина Пановска кон фирмата на татко и

Од:

Грдото лице на власта на СДС и ДУИ, Филипче како министер аминуваше милионски тендери од Ирина Пановска кон фирмата на татко и рече на прес конференција пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Миле Лефков.

– Филипче како министер можеше да ја разреши директорката на Хематологија Ирина Пановска, доколку навистина сакаше да ги спречи тендерите од ќерка на татко. Филипче не само што не ја разреши, туку со своето недејствување и ги аминуваше милионските тендери од Клиниката за Хематологија каде директор беше ќерката Пановска, кон Веледрогеријата Др. Пановски на таткото Пановски. По неколку милиони секоја година завршуваа од сметката на Клиниката за Хематологија на сметка на Др. Пановски. Тоа е грдото лице на власта на СДС и ДУИ, тоа е причината за која Филипче стана претседател на СДС. Кога ќе биде прозван за одговорност или ќе биде поведена постапка против него, да се вади на политички притисок и со надеж дека некогаш во иднина повторно ќе може да се повтори шемата со Пановски и ним сличните, рече Лефков.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Лефков: Братот на Венко Филипче, заедно со Вице Заев ќе произведуваат струја од фотоволтаици, направиле централа од 1.5 мегавати во Дојран

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Лефков: Каде се сокри Филипче или нема одговор како се стекнал со луксузната хациенда на Водно и џип Ауди Q8?

Горан Наумовски

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче додека беше министер ја направи државата заложник на здравствената мафија, неколку фирми блиски до него се богатеа

Лефков: Малиот Зоки, Филиче, исто како Заев дојде на функција за да се аболира за криминалите

(ВИДЕО) Лефков: По пожарот на модуларната болница во Тетово, Филипче не требаше никогаш повеќе да се појави во јавност

СДСМ: Папагалски лаги, Лефков и ВМРО-ДПМНЕ да престанат да лажат за Филипче