Ласовска: Мизрахи беше разрешена по диктат на Заев

Од:

“По диктат на Заев доцна во ноќта беше разрешена Мизрахи. Да биде иронијата поголема самиот Спасовски користеше Македонија без придавки.

Мизрахи беше казнета за таблата која ја наследила од Царовска. Вистинската причина за нејзиното рарешување е да не се откријат дубиозите што ги правела Царовска.

Таа на своите прес конференции даде информации за она што се случивало во министерството и тоа е нејзината вина.

Рашела Мизрахи е пример како се сака државата. Таа е жртва на тоталитарниот хибриден режим на Зоран Заев.

Таа успеа да се избори се сите анти семитистички напади кои беа упатени врз неа.

Она што и се случи и што го гледаме е страв и паника на оваа власт која сака да избега од избори и да не се соочи со граѓаните” рече Благица Ласовска пратеничка од ВМРО ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Мизрахи до Заев: Доверба нема во вашите зборови, вие лажете и се откажавте од се

Предраг Петровиќ

Мизрахи досега не пријавила во МВР, иако тврдеше дека и е украден профилот и друг продава трудови на студенти

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Мизрахи без да јава стигна во Крушево, комита ѝ го води коњот

А1он

(ВИДЕО) „Успешна жена, силна Македонија“, трибина на ВМРО-ДПМНЕ за 8 Март

А1он

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

Ана Ололовска

Спасовски апелира до ВМРО-ДПМНЕ да даде предлог за нов министер за труд и социјална политика

Предраг Петровиќ