Лабораториски испитувања во Детската болница Козле и во трета смена

Од:

Во Детската болница Козле од минатата недела е воведена можност за вршење комплетни лабораториски испитувања и во трета смена, соопшти Министерството за здравство.

Тоа значи дека сите пациенти кои имаат потреба можат во кое било време да се јават на дежурен лекар каде ќе добијат комплетна здравствена услуга, вклучувајќи ги и потребните лабораториски испитувања.

Од МЗ потсетуваат дека дежурната служба во Детската болница Козле работи секој ден 24 часа.

Би можело да ве интересира

Ковачевски: Институтот за белодробни заболувања „Козле“ во Скопје станува Универзитетска клиника

Предраг Петровиќ

Обвинителството поведе постапка против скопјанец за сообраќајката во која загина 14-годишно момче

Катерина Ѓуровски

Повреден маж при пукање пред ресторан во Козле

При претрес на дом во Козле пронајдени дрога и оружје

А1он

(ВИДЕО) Богоев за ДУП-от во Козле: Да не прејудицираме за одлуката, советниците се разумни

Искра Манојлоска

Затворен Заводот за рехабилитација Козле, заразени 8 медицински лица и двајца пациенти

Маја Илиевска-Пачемска