Кумановец ја истепал неговата 19-годишна ќерка

Од:

Полициски службеници од СВР Куманово го уапсиле Г.Р.(54) од кумановско село, затоа што во семејниот дом физички ја нападнал неговата 19-годишна ќерка.

– По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава – велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Maж си ја истепал сопругата на Бит Пазар

Ќерка ја истепала мајка си на работно место во Тетово

Жител на Струшко нападнат од поранешната сопруга

Го нападнал својот татко, искршил врата и автомобил, па завршил во болница

МВР демантира: Нема заташкување на случајот со семејно насилство

Семејно насилство во Скопје: Жртвата нападната со тврд предмет