Кумановец го пуштил кучето да искаса сограѓанка, ќе одговара за предизвикување општа опасност

Од:

24-годишен жител на Куманово доби кривична пријава поради тоа што го пуштил кучето да нападне негова сограѓанка, соопшти полицијата. Жената, чија возраст не се открива, завршила искасана по рацете.

dobivaj vesti na viber

„СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.С.(24) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“,“ се вели во полицискиот билтен.

„Пријавениот, на 02.05.2021 во неговиот двор го пуштил неговото куче кое ја нападнало К.С. и ѝ нанело повреди на рацете“, додаваат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Приведени разбојници на подрачје на Бит Пазар

Ана Ололовска

Приведен крадец во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Приведен измамник кој лажел повозрасни лица за да им изнуди пари

Ана Ололовска

Приведен дилер во Охрид, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Приведени дрвокрадци во ресенско

Ана Ололовска

ВИДЕО: Запленети над 200 метри кубни бесправно исечени дрва, кривични пријави за пустошење на шума и кражба

Ана Ололовска