Кривични пријави за двајца тинејџери кои ограбиле пензионерка во Струмица

Од:

СВР Струмица поднесе кривичнa пријавa против двајца малолетници за кои постојат основи на сомнение дека сториле кривично дело „разбојништво“.

Како што соопшти МВР, се работи за 13-годишно момче од Струмица и за 15-годишно момче од селото Банско.

Тие на 21 април годинава со употреба на сила одзеле пари, мобилен телефон, рачен часовник и златни обетки од М.Л., пензионерка сместена во Домот за пензионери на улицата „Ленинова“ во Струмица.

Би можело да ве интересира

Зоран Рујак, археолог: Постои потреба од доистражување на Цареви кули

Ландов

По десет години струмичките пожарникари извлекоа пешачки мост од бездна урнат од поплава

Ана Ололовска

ОЈО Струмица предложи казни од по 500 евра за 25 лица за непочитување на полицискиот час

А1он

МВР за упадот кај донациите од Заеви: Интервениравме поради непочитување на забраната за движење

А1он

Заев: ВМРО-ДПМНЕ злоупотреби државни институции за партиски интереси

Ана Ололовска

Полиција со шест возила упадна во магацинот со донации од Заеви

Кристијан Ландов