Кривична за битолчанец осомничен дека измамил сограѓанин за четири милиони денари

Од:

СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.Б.(53) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

Според полицијата, на 31 јули годинава на улицата „Цветан Димов“ во Битола Т.Б. го довел во заблуда Ј.Н.(74), исто така од Битола, кој му дал 4.000.000 денари и 500 американски долари, по што парите ги задржал за себе.

Би можело да ве интересира

Македонскиот полициски синдикат бара да престанат политичките борби во МВР

Ана Ололовска

Со полициска асистенција ќе се земаат анкети од семејството на починатиот од Ковид-19 на чиј погреб присуствуваа 200 луѓе

А1он

Чулев: Кривична за скопјанец кој на фејсбук ширел говор на омраза кон Ромите

Ана Ололовска

МВР да ги стопира тековните постапки за распоредувања и унапредувања, одлучи Владата

Ана Ололовска

Пронајдена граната на гробиштата во селото Мирковци

Ана Ололовска

Управен суд: Владата погрешно ги поништила решенијата на Чулев во МВР

Ана Ололовска