Кривична пријава за жител на Шум поради поседување кокаин

Од:

Триесет и седум годишен жител на струшкото село Шум, доби кривична пријава поради поседување кокаин, соопшти денеска Секторот за внатрешни работи – Охрид.

Според информацијата, Одделението за внатрешни работи Струга, поднело кривична пријава против Е.А. (37) од селото Шум, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

– При преглед извршен на 5 јануари годинава, во 22 часот и 40 минути на улицата „Партизанска“ во Струга, кај него се понајдени и одзмени се четири опаковки со опојна дрога кокаин. Дополнително, при претрес во неговиот дом, одземени се две опаковки со кокаин и две кеси со марихуана, изјави, портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Би можело да ве интересира

Претрес во Кавадарци, пронајден хероин

Ана Ололовска

За десет месеци пресечени 12 меѓународни транспорти на марихуана и хашиш

Ана Ололовска

Во Дебарско пронајдена марихуана во вредност од над 500.000 евра

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен 20-годишник поради дрога

Ана Ололовска

Приведен дилер на амфетамин во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Претреси во Скопје, пронајдени фалсификувани долари, експлозив и дрога

А1он