Кривична пријава за дилер од Пехчево

Од:

Надворешната канцеларија за криминалистичи работи Берово поднесе кривична пријава против Б.К.(29) од Пехчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

dobivaj vesti na viber

„На 05.02.2021 во Пехчево при претрес извршен од полициски службеници, биле пронајдени и одземени марихуана, семки од канабис, мешавина од тутун и марихуана и амфетамин“, информираат од МВР.

Би можело да ве интересира

Неколку повредени во пожар во хотел во Скопската чаршија

Ана Ололовска

29-годишна девојка падна од зграда во Охрид

Ана Ололовска

Казнет скопјанец кој со „опел корса“ се движел низ Градски парк

Ана Ололовска

Пронајден пиштол, приведено едно лице

Ана Ололовска

Приведен крадец во центарот на Скопје

Ана Ололовска

Пронајдена дрога при контрола на угостителски објекти во Скопје

Ана Ололовска