Кривична пријава за битолчанец за производство и дистрибуција на детска порнографија

Од:

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против П.П. (49) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“.

dobivaj vesti na viber

МВР соопшти дека на 14 февруари во Битола по наредба од судија за претходна постапка при Основен суд Битола, бил извршен претрес во домот на пријавениот при што бил пронајден и одземен компакт диск со детска порнографија.

Би можело да ве интересира

Акциска контрола на СВР Битола

Ана Ололовска

Пронајдена дрога, приведени осум лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран

Ана Ололовска

Приведен разбојник во Скопје

Ана Ололовска

Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведена 29-годишна жена од гостиварско барана со потерница за казна затвор од три години

Ана Ололовска

Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска