Кривична пријава против скопјанец кај кого е пронајден хероин

Против 47-годишен скопјанец е поднесена кривична пријава поради основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекузори“.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во вторникот со судска наредба извршен е претрес во неговиот дом на улицата „Јајце“, каде се пронајдени хероин, мешавина од земја и хеорин, мешавина од парацетамол и кофеин и дигитална вага со остатоци од хероин.

Четириесет и седумгодишниот С.К. е приведен и задржан во полициската станица Бит Пазар.

Би можело да ве интересира

Поднесено обвинение за неовластено држење амфетамини

Ана Ололовска

Поднесено обвинение за дилер на дрога

Ана Ололовска

Приведен 15-годишник кај кого е пронајдена марихуана

Ана Ололовска

Петмина приведени поради марихуана

Ана Ололовска

Во Кина уапсени 16 странци и тројца Кинези за употреба на дрога

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

Ана Ололовска