Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе има, Владата ги активираше сите механизми

Од:

Претседателот на СДСМ и мандатар за состав на нова Влада, Димитар Ковачевски на Фејсбук објави дека Владата ги активираше сите механизми, обезбедено е парно греење за скопјани.

„Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој викенд и во текот на цела грејна сезона со соодветна температура. Како што најавив, Владата ги активираше сите механизми, ги презеде чекорите за да обезбеди топли домови и проблемот е надминат. Владините претставници детално ќе информираат за решението на вечерашната прес конференција. Грижата за нашите сограѓани не е предизборен памфлет, туку преземање одговорност кога е најпотребн

Би можело да ве интересира

ЕСМ го презеде управувањето со БЕГ и Топлана Скопје Север

Ана Ололовска

ЕСМ го презема управувањето и со топланата Скопје Север

А1он

Ковачевски – Урсула фон дер Лајен: Европската Комисија го поздравува дијалогот на премиерите на Бугарија и Македонија

А1он

ЕСМ ќе управува со БЕГ заради континуирано обезбедување топлинска енергија

А1он

Температурата на парното нема да се намали, а ќе работи до еден по полноќ

Кристијан Ландов

Владата прогласи кризна состојба во снабдувањето со топлинска енергија

А1он