Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе има, Владата ги активираше сите механизми

Од:

Претседателот на СДСМ и мандатар за состав на нова Влада, Димитар Ковачевски на Фејсбук објави дека Владата ги активираше сите механизми, обезбедено е парно греење за скопјани.

dobivaj vesti na viber

„Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој викенд и во текот на цела грејна сезона со соодветна температура. Како што најавив, Владата ги активираше сите механизми, ги презеде чекорите за да обезбеди топли домови и проблемот е надминат. Владините претставници детално ќе информираат за решението на вечерашната прес конференција. Грижата за нашите сограѓани не е предизборен памфлет, туку преземање одговорност кога е најпотребн

Би можело да ве интересира

Ковачевски: Заедно со НАТО сојузниците ги јакнеме нашите позиции и обезбедуваме сигурност, безбедност и мир за нашите граѓани

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ковачевски: Со овој предлог сме во далеку поповолна позиција

Орце Костов

Владата денеска на веб страната ќе го објави францускиот предлог

ВМРО-ДПМНЕ: Генчовска ги разобличи лагите на Ковачевски, француски предлог е ист

(Видео) Ковачевски: Историските прашања ги нема во новиот предлог на Франција

Орце Костов

Петковски го предупреди Ковачевски – тесно ви е мнозинството, разрешивте магистар од суета

Ландов