Костовски: ДПМНЕ влезе во Влада со ДУИ, Мицкоски се што кажа излажа

Од:

ДПМНЕ влезе во Влада со ДУИ. Се виде, се покажа, Христијан Мицкоски се што кажа излажа. Нели единствен услов му беше ДУИ да не биде дел од Владата? Нели велеше дека прифаќа се само Влада без ДУИ не прифаќа? ДПМНЕ седна во Влада со ДУИ. Министрите на ДПМНЕ му се поклонија на Талат Џафери вели пратеникот на СДСМ Мартин Костовски.

– Сега пишман аџијата Мицкоски нека им објасни на граѓаните, но и на неговите членови од ДПМНЕ зошто ги лажеше? Зошто ја проблематизираше техничката Влада? Зошто ги бојкотираа своите кандидати за министри во македонското Собрание и не гласаа? Како сега одеднаш може во Влада со ДУИ? Мицкоски едно зборува друго прави. Него не му се важни граѓаните туку фотелјите, власта, и ништо друго. На Христијан Мицкоски не може да му се верува, рече Костовски на прес конференција.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Уште еднаш се потврди дека Мицкоски едно зборува дома друго зборува надвор

ДУИ: Загрижени сме од апстиненцијата на ВМРО за членство на Косово во Советот на Европа

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Николова: Силјановска треба да се извини за навредите кон Пендаровски и Ковачевски

Горан Наумовски

СДСМ: Силјановска во матрицата на ДПМНЕ, ги навредува Пендаровски и Ковачевски и покажува нервоза

Горан Наумовски

СДСМ: Пендаровски и Ковачевски со план пред граѓаните, Силјановска и ДПМНЕ со навреди