Костадиновска-Стојчевска: Сè ќе издржам, и да ме колнете и да ми пишувате дека ќе одам во затвор, ниту шетавме низ собрание ниту бевме таму за кафе

Од:

Пратеничката Бисера Костадиновска-Стојчевска од СДСМ која денеска се појави на собраниска седница облечена во скафандер, бидејќи е позитивна на Ковид-19, а опозицијата најави дека за случајот ќе поднесе кривични пријави, вечерва се огласи преку статус на Фејсбук.

„Јас денес, по советување со инфектолог, одчучив дека треба да одам да гласам за да се ослободи петтиот пакет мерки од рацете на тие кои се корзираат до ск а не влегуваат на работа! И во овие 8 месеци како пратеник се прашував: како е можно ДОБРОВОЛНО да прифатиш да си народен пратеник а да не сакаш да функционира институцијата каде си избран од народот?!?? За кој?? За доброто на граѓаните!!! Како е можно да се блокира работата заради БОЛНИ пратеници?? Значи, не дека некој од хир не доаѓал, туку од болест!!! Апелирам- едноставно- да не се лажи безобразно!!! Ниту со колегата шетавме низ собрание ниту бевме таму за кафе! Во собрание се работи, не се оди за кафе и шетање! ГТЦ е во близина, кој сака да шета нека изволи! Да не ве лаже колегата Мицевски, не шетавме низ собрание а најмалку изложивме бекој колега од службите или колега пратеник! Без гајле, помина времето кога пратениците меѓу себе не си веруваа и си штетеа еден на друг!Упатете ги вашите отрови кај пратениците кои во еден месец се на работа не повеќе од 15 минути! Тие некако не ви сметаат дека ви ги јадат парите за Џ?!?!?“, пишува Костадиновска-Стојчевска.

Таа упати апел до сите „ботови партиски, следбеници, обожаватели, вљубеници, фанатици и слични својства на обожување кон ликот и делото на ВМРО ДПМНЕ, Левица, рекетари, “новинари”, “ лечени” новинари, луѓе кои дома немаат друга работа освен да колнат, псујат и да ми ја мешаат фамилијата, универзитетски професори од кои се очекува да се залагаат за вистината а не да бидат први кои ќе ги допотпалат огнот и разно разни “експерти” кои не го владеат MS Word: Не ме думајте дотолку, јас сум супер! До клетвата да напишевте со помин, можеби ама МОЖЕБИ ќе ви се поништеше клетвата… сега веќе доцна е…“

Пратеничката од СДСМ додава дека „ниту еден безобразен збор, клетва, и ‘добронамерна’ желба нема да ja поколеба да го работам она за што е избрана – помош за граѓаните“.

Би можело да ве интересира

16 починати од Ковид-19, регистрирани 150 нови случаи

Жарко Настоски

Унгарија ни донира 6.000 вакцини, Спасовски вели дека се за граничните полицајци

Жарко Настоски

17 пациенти примени во Скопје, се затвораат неколку ковид центри

Катерина Павлова-Николовска

Вакцина вчера примиле 15 илјади граѓани

Катерина Павлова-Николовска

Војникот за кој има сомнеж дека е заразен со јужноафриканскиот сој, пристигна во Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Без полициски час денеска, од утре забраната за движење ќе трае само четири часа

Катерина Павлова-Николовска