Костадинов: 10 годишното владеење на Никола Груевски и неговите соработници завршува

Пред седум месеци, на 3 април, обвинетиот Никола Груевски, од овде сечеше лента и вети дека за два месеца ќе отпочнат со работа неколку државни институции во овој објект, вели Костадин Костадинов, портпарол на ОО СДСМ Струмица.

Седум месеци по сечењето на црвената лента, оваа зграда остана празна. 

Дел од државните институции кои требаше да се сместат тука, се уште плаќаат кирии за просторот којшто го користат.
 
Овој пропаднат проект е уште еден доказ за расипничката и криминална политика на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ не може да реализира ниту еден проект во Струмица затоа што 10 години мислеа само на тоа како да се збогатат. 

10 годишното владеење на Никола Груевски и неговите соработници завршува. 

На 11 декември доаѓаат промените. Ние имаме план за живот во Македонија, којшто ќе обезбеди подобар живот и сигурна иднина за сите, затоа што секој е важен.

Би можело да ве интересира

Се намалува бројот на тутунопроизводители во Струмичко

Ана Ололовска

Со мурали и изложба на цртежи на Пречистителна станица за отпадни води се подига свеста за заштита на водата

Ана Ололовска

Во Струмица одбележана годишнината од загинувањето на Гоце Делчев

Ана Ололовска

Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев на средба со стопанственици во Струмица

Ана Ололовска

Презентација на Инструментот за кофинансирани грантови во Струмица

Ана Ололовска

„Порака“ од Струмица организираше хуманитарен хепенинг за велигденските празници

Ана Ололовска