Конференција за спречување на перење пари и финансирање на тероризам

Од:

Во организација на Академијата за банкарство и информатичка технологија АБИТ од Скопје денеска ќе се одржи првата Меѓународна конференција за спречување на перење пари (АМЛ) и финансирање на тероризам (ЦФТ).

На конференцијата најавено е присуство на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, обвинителката од СЈО Ленче Ристоска, претставници од МВР, Управата за безбедност и контраразузнавање, практичари-експерти со долгогодишно меѓународно искуство од Израел, како и научни работници и професори од Факултетот за безбедност во Скопје.

Би можело да ве интересира

МВР го демантира ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радоје Звицер му бил издаден македонски пасош

Ана Ололовска

Приведен криумчар на мигранти

Ана Ололовска

133 санкционирани возачи во Скопје, 26 за брзо возење

Ана Ололовска

Пронајден пиштол, приведено лице од Визбегово

А1он

Пронајдена дрога во скопско Јурумлери, приведен дилер на кокаин и марихуана

А1он

Во Скопје приведен неготинчанец кој бил баран со потерница

А1он