„Комунална хигиена“ – Скопје: Кон вработената која денес предизвика инцидент е отпочната дисциплинска постапка

Од:

На 33 лица кои биле вработени, преку АПВ, во ЈП Комунална хигиена-Скопје кои месеци и години земале плата, а не оделе на работа, денес им завршија договорите и истите не се продолжени, известуваат од ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје.

dobivaj vesti na viber

„Во ЈП Комунална хигиена-Скопје мора да се стави крај на расипничкото трошење на парите на граѓаните и посветено да се работи на подобрување на услугите и исполнување на нашите обврски кон граѓаните.

Истовремено кон вработената во ЈП Комунална хигиена-Скопје која денес предизвика инцидент веќе е отпочната дисциплинска постапка. Работниот процес мора да се одвива професионално и со почит кон секој. Претпријатието е отворено и транспарентно за сите граѓани и медиуми и во иднина нема да се дозволи недолично или несоодветно однесување во Претпријатието, а сѐ во насока на имплементација на реформи за подобри работни процеси во интерес на граѓаните“, се наведува во соопштението на ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје.

Би можело да ве интересира

Комунална хигиена Скопје: Осуда за вербалниот напад врз новинарката на Мета, ќе се поведе соодветна дисциплинска постапка

Ана Ололовска

Реакција на Министерството за политички систем: Отпуштените од „Комунална хигиена“ не се вработени со Програмата за правична застапеност

Косана Мазнева е нова директорка на Комунална Хигиена

Зуди Енузи Кока нов в.д. директор на скопски „Комуналец“

А1он

Во пресрет на празникот Курбан Бајрам во Скопје ќе бидат поставени специјални контејнери за органски отпад

Ана Ололовска

Комунален камион повторно пропадна во фонтаната на плоштадот

Искра Манојлоска