Комуналец ги крпи дупките на улиците во Струмица

Од:

Екипи на ЈПКД „Комуналец“ ги крпат ударните дупки по улиците во градот.

dobivaj vesti na viber

Акцијата почна со пополнувањето на дупките на булеварот „Гоце Делчев“ каде се санираа сите прокопи од изведувањето на новото улично осветлување од левата страна кон населеното место Дабиле.

Санирани се и прокопите од складот за дрва на ЈП „Македонски шуми“ подружница Струмица  до  егејското маало. Пополнети се и дупките на улиците „Младинска“, „11 септември“, „Стив Наумов“, „Герас Цунев“ и дел од „Киро Абрашев“ и „Мара Минанова“.

Од „Комуналец“  велат дека акцијата ќе продолжи и во наредните денови кога  со асфалт ќе се пополнат и дупките на останатите улици во градот, а ќе се интервенира и во населените места.

Би можело да ве интересира

Град Скопје ги враќа имињата на улиците „Ленинова“, „Железничка“, „Мексичка“…

Жарко Настоски

Ибрахим Ругова, кројачот Ангелковски и Дејвид Боуви може да добијат улици во Скопје, Градот објави листа со над 500 нови имиња

Жарко Настоски

ВИДЕО: Невреме во Скопје, улиците поплавени

Жарко Настоски

ВИДЕО: Езеро среде Скопје, реки течат по улиците

Габриела Димковиќ-Мишевска

Голема дупка сред улица во Дебар Маало

Татјана Ташкова

Заштитни столпчиња поставени на тротоарите кај Бит-пазар

Ана Ололовска

Leave a Comment

6 + nine =