Кочански крадец фатен на дело во Штип, со алат пробувал да обие продавница

Од:

40-годишен крадец од Кочани рано утрово е фатен на дело како се обидува насила да влезе во продавница во Штип, соопшти полицијата.

„На 19.07.2021, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Џ.А.(40) од Кочани, бидејќи околу 02.40 часот бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“, односно додека се обидувал со употреба на сила и алат да влезе во продажен објект на ул.„Енгелсова“ во Штип“, се вели во соопштението од МВР.

По целосно документирање на случајот, против Џ.А. ќе биде поднесена соодветна пријава, додаваат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Фатен разбојникот кој крадеше златен накит на штипјанки

А1он

Нападнат и ограбен кумановец

Ана Ололовска

СВР Тетово: За пукањето во теолошкото училиште осомничен е 41-годишник од градот

Ана Ололовска

Приведени двајца скопјани за превезување шест мигранти од Куба

Ана Ололовска

Приведен разбојник од Штип

Ана Ололовска

За девет месеци 21 лице осомничени за разни видови напади врз полицајци

Ана Ололовска