Кочанчанец уапсен поради непријавени пари на граничен премин Делчево

Од:

Жител на Кочани е лишен од слобода, откако во неговото возило при рутинска контрола на граничниот премин Делчево се пронајдени непријавени банкноти. Настанот го потврдија од делчевската полиција од каде информираа дека истиот се случил утрово.

dobivaj vesti na viber

– На 10 септември во 10:35 часот на Граничен премин Делчево, лишен од слобода е З.С.(49) од Кочани. При преглед во товарното возило „опел“ со кочански регистарски ознаки со кое управувал З.С, во него биле пронајдени пари, кои не ги пријавил, информираа од делчевската полиција.

Оттаму додадоа дека освен што парите не биле пријавени, гореспоменатото лице не поседувало никаква документација, како потврда за сопственост на парите.

По целосно документирање на случајот против него, како што дополнија, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведени лица барани со потерници во гостиварско

Ана Ололовска

Точење алкохол на малолетници, непочитување на работното време, акциска контрола во угостителски објекти во Берово

Ана Ололовска

Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран

Ана Ололовска

ВИДЕО: 210 приведени криминалци на територија на Скопје во првите шест месеци од 2022

Ана Ололовска

Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети

Ана Ололовска

Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава

Ана Ололовска