Коалиција „Вреди“: Правдата победи, волјата на граѓаните ќе надвладее

Од:

Ја поздравуваме одлуката на Управниот суд, која е во согласност со волјата што ја изразија граѓаните на 8 мај. Оваа одлука уште еднаш докажува дека надежта за граѓаните во државата доаѓа, а манипулациите и криминалот на оваа хибридна моќ паѓаат, се вели во соопштението од коалицијата „Вреди“.

„Промената започната на 8 мај почна да се реализира, но за да биде уште побрза и поефикасна, ги повикуваме граѓаните на Ларце (им 2101) во среда (22 мај) да излезат и да ја изразат својата волја, слободно, без да потклекнат на притисоците на ДУИ и нејзините манипулатори. Промена е неповратна. ВРЕДИ за Желино и за секој граѓанин во нашата земја“, велат од партијата.

Би можело да ве интересира

Меџити: Новата влада ќе се формира на 19 или 20 јуни

Предраг Петровиќ

„Влен“: Вчерашната конструктивност ја омекна радикалната реторика на ДУИ

ВРЕДИ за Ахмети: Зошто коленичи да влезе во влада со тие што ги обвини дека работат за Путин

Предраг Петровиќ

ВЛЕН: На 22 мај зборуваше народот, ДУИ не успеа во деформирањето на волјата на Албанците

ВЛЕН: Најважните приоритети се внесување на Бугарите во Уставот, бришење на срамната формулација 20% и промена на изборниот модел за шеф на државата

Башким Хасани од Коалиција „Вреди“: Со гласањето во Ларце го добивме 14-тиот пратеник