Казни за 46 возачи во Велес, двајца од нив возеле со 70 километри на час над дозволената брзина

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека санкционирани се 46 возачи, откако полициски службеници од СВР Велес спровеле засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната.

„Од нив, петмина возеле со брзина од над 50 километри на час повеќе од дозволената, а двајца со дури над 70 километри на час над дозволената брзина.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта“, информираат од МВР.

Би можело да ве интересира

Физичка пресметка помеѓу две групи малолетници во средно училиште во Велес

А1он

Во дом на велешанец полицијата пронајде и одзема хероин, марихуана и таблети

А1он

83 санкции за брзо возење во Велес

А1он

Нормализиран сообраќајот на патот Велес-Градско

Притвор за велешанката осомничена за убиство на партнерот

Изгаснат големиот шумски пожар во близина на Велес