Кампања за промоција на правата на потрошувачите

Од:

Во организација на Советот за заштита на потрошувачите на Град Скопје во соработка со организацијата на потрошувачите на Македонија денеска официјално ќе започне кампања за промоција на правата на потрошувачите.

dobivaj vesti na viber

На промоцијата ќе се делат едукативни летоци на потрошувачите под мотото „Сите сме потрошувачи“, изработени од Советот на потрошувачи на Град Скопје и Организацијата на потрошувачите на Макеоднија ОПМ.

Како што е најавено, на промоцијата ќе се обрати претседателот на Советот на град Скопје Ирена Мишева, како и претседателите на Советот за заштита на потрошувачите на град Скопје, Марјан Додовски и на ОПМ, Маријана Лончар Велкова.

Би можело да ве интересира

Корчок: Се надевам дека преговарачката рамка ќе биде усвоена за време на португалското претседателство

Димитров и Османи во Брисел на средби со Борел и Лајчак

Португалското претседателство со ЕУ ќе настојува да почнат преговорите со Северна Македонија

Вицепремиерот Димитров ја потпиша Рамковната спогодба за превод на правото на ЕУ

СДСМ: Најавата на ВМРО-ДПМНЕ дека нема да го признае пописот е доказ за антидржавно и деструктивно однесување

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Пендаровски: Не смееме да ги заборавиме скапо платените лекции, мора да сме системски подготвени за следната криза

Leave a Comment

seven + 8 =