Кај жител на Чегране Гостиварско откриени три килограми марихуана

Од:

При претрес на домот на четириесет и четиригодишен жител на гостиварското село Чегране, полицијата открила три кеси со марихуна.

Според СВР Тетово, вчера врз основа на судска наредба, полициски службеници од Полициската станица Гостивар извршиле претрес во домот и помошни простории на лицето Х.М.(44) од село Чегране, Гостиварско.

– При претресот биле пронајдени и одземени три најлонски кеси со околу три килограми марихуана, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде изготвен соодветен поднесок, информираат од СВР Тетово.

Х.М. е лишен од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар до расветлување на целиот случај.

Би можело да ве интересира

Алијанса за Албанците тврди дека момчиња превезувале дрога во возило на полициски инспектор

Возач удрил во пешак па побегнал

Татјана Ташкова

Израелскиот крал на дрогата побегна од киевскиот аеродром за време на депортацијата

Кривична пријава против двајца прилепчани, кај кои се запленети 9.900 капсули „трамадол“

Приведен полски државјанин кај кого се пронајдени фотографии од АП Криволак

Вчера казнети повеќе од 130 возачи