Каевски: Мицкоски да одговори дали нудел поддршка за францускиот предлог во замена за амнестија за криминалот?

Од:

Пратеникот и портпарол на СДСМ на својот ФБ профил прашува дали Христијан Мицкоски нудел поддршка за францускиот предлог во замена за амнестија на криминалот?

dobivaj vesti na viber

Статусот на Каевски ви го пренесуваме во целост:

„Дали е точна информацијата објавена на некои медиуми дека:

Мицкоски нудел поддршка за францускиот предлог а за возврат да добие амнестија за криминалот со партиското седиште, криминалот со хидроцентралите и делчевските ниви?

Дали е точно дека договарал тајна средба со приватен авион во Австрија, со висок претставник на ЕПП каде бил подготвен на писмено да ги даде овие гаранции?

Еве вечер има митинг, нека повели на митингот нека ги одговори овие прашања“.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ се лажговци и лицемери, летуваат во луксуз во Монте Крало и Црна Гора

ВМРО-ДПМНЕ: Владата е неспособна, Македонија е меѓу државите со највисока инфлација

(ВИДЕО) Каевски: Нема нови договори и нови обврски, С. Македонија ги започна преговорите со ЕУ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Реализираме стратешка цел, во ЕУ влегуваме како Македонци со заштитен македонски јазик и идентитет

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: „Агенцијата за вработување СДСМ-ДУИ“ објавува оглас за образовни асистенти спротивно на Закон

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Лефков: Се подготвува нов пишан документ со Бугарија кој ќе содржи нови обврски за Македонија

Ана Ололовска