„Ја искара и и се закани на опозицијата, ама кога кога добивме шамар од Брисел се криеше како илегалец во сопствената земја“

Од:

„Четвртото обраќање на Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов има три заеднички елементи со претходните обраќања: датумот, денот и бледата содржина, само различна е годината.

– Жалиме што и во денешното обраќање не успеа да излезе од партиските стеги и барем еднаш да ја испочитува својата уставна позиција, како прв човек на државата.

– Наместо да демонстрира авторитет и одличност, се однесуваше како портпарол на Владата со премиерски амбиции.

– Ја искара и и се закани на опозицијата, ама кога Република Македонија беше преплавена со албански знамиња и кога добивме шамар од Брисел се криеше како илегалец во сопствената земја.

– Претседателот Иванов многу малку говореше за неговите уставни надлежности, за одбраната и надворешната политика. Остана во сенка на Владата.

– Република Македонија на меѓународен план останува изолирана земја без јасна визија за одблокирање на евро-атланските интеграции, раскарани со сите комшии, а дома со осиромашени граѓани поделени по етничка основа“, изјави Горан Мисовски, Координатор на ПГ на НСДП.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Арсовска со нејзиното неработење нанесува штета на скопјани и Скопје

Ана Ололовска

СДСМ: Доаѓа ново време, новата Влада веднаш започнува со работа

Ана Ололовска

СДСМ: Изминаа два и пол месеци, а Арсовска ништо не сработи за скопјани

Јајоска: Со скандалозни одлуки, Арсовска покажува целосна негрижа за граѓаните на Скопје

СДСМ: Арсовска ги заборави скопјани, но Владата најде решение за топли радијатори

СДСМ: Арсовска од градоначалничка станува портпаролка на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

7 comments

Katerina 18/12/2012 - 14:46 at 14:46

A jas mislev deka nasiot pretsedatel si podnesol ostavka bidejki vo klucnite momenti vo drzavata nikade go nemase.Sega gledam na govornica i se cudam dali e vo funkcija na pretsedatelili e potparol na VMRO kako sto veli Misovski.Bog da cuva ovoj covek podobro e da molci i da se krie vo negovata rezidencija otkolku da zboruva .I toj ti bil nekoj faktor.kako bezglasna bukva e covekot.

Reply
Вевчани 18/12/2012 - 15:17 at 15:17

Овој не го биват ни за овчар, ама за жал кутриот е председател на Република Банана Македонија.
п.с. Ниту го гласав ниту го чуствувам за мој председател.

Reply
Ернесто 18/12/2012 - 15:27 at 15:27

Поточна дијагноза досега не сум прочитал. Секоја чест!

Reply
мастер 18/12/2012 - 15:54 at 15:54

подобар Претседател сме немале досега !!! д-р Ѓорѓе Иванов и по рејтингот и поддршката која ја ужива кај граѓаните, и меѓународната поддршка кај светските лидери е далеку над ” успесите ” на бившиот Претседател Б.Ц. !!! ни од далеку неможе да се спореди работата на Иванов со (не)работата на Б.Ц. !!!

Reply
blagoj 18/12/2012 - 21:07 at 21:07

a jas mislev (ne)daj boze go kidnapirale…se izgubi covekot…dobro,koga treba da se brani drzavata go nema, ama koga treba da se pluka po pretsedatelot (mislam na posledniot vistinski – Branko, a ne na prethodniot – pokojniot Kiro) – togas e tuka…

Reply
Ернесто 19/12/2012 - 04:58 at 04:58

мастер е еден од најсмешните коментатори, на сите времиња :) Ех уште слика да има да го запознаеме овој талент. За одблиску да ни ја објасни ‘работата’ на Иванов :) Изгледа многу работел чим не сме го гледале во минатите денови…месеци… :)

Reply
Krtica-SSM(-Slavo Srbo Makedonec) 18/12/2012 - 18:08 at 18:08

Sekoja cest na komentarot na Goran M…….potpolno vo pravo i realen

Reply

Leave a Comment

eight + 17 =