Изјава на Трајковски пред претседателот на Собранието Вељаноски

Од:

Новоизбраниот директор на Дирекцијата за заштита на личните податоци Горан Трајковски денеска ќе даде свечена изјава пред претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски.

Одлуката, Трајковски да биде директор на Дирекцијата за заштита на личните податоци, беше прифатена на вчерашната собраниска седница.

Горан Трајковски досега ја извршуваше функцијата директор на Управата за јавни приходи.

Би можело да ве интересира

Петкоска: До каде е изградбата и отворањето на фабриката за електрични возила која бомбастично беше најавувана?

Ана Ололовска

Ристески: Селекторот Груби го пушта Ковачевски да игра само наместени натпревари

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ковачки вели дека Петровска е нестабилна и опседната, таа му одговори дека тој е виновен за нејзината состојба

Орце Костов

Во Собранието утре седница за пратенички прашања

Ана Ололовска

Продолженија на четири собраниски седници

Ана Ололовска

Собраниска расправа за изборот на Дуковска за судија на Уставен суд, за опозицијата прекршен е Уставот

Горан Наумовски