Исчезна маж од дебарското село Могорче

Пријавен е за исчезнат повозрсен жител од дебарското село Могорче. Неговото исчезнување вчера наутро го пријавил неговиот син.

Полициската станица од Дебар презема мерки за пронаоѓање на лицето, изјави Стефан Димоски, портпарол на Секторот за внатрешни работи од Охрид. Исчезнатиот И.М.(77) бил облечен во панталони и кошула.

Би можело да ве интересира

Кавадарчанец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Ана Ололовска

Повредена 18-годишна девојка откако во неа удрил возач на голф

Ана Ололовска

Приведени Кинезите кои со сатар бркаа скопјанец низ Лептокарија

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

15-годишно девојче од Прилеп паднало во провалија

Ана Ололовска

Со хеликоптер извлечено 15-годишно девојче од Селечка Планина кај Прилеп