Исчезна 35-годишен маж од Дебар

Од:

Во Дебар пријавен за исчезнат е маж на триесет и тригодишна возраст.

– Вчера во Секторот за внатрешни работи – Охрид, Ј.Т.(35) од Дебар, пријави дека од семејниот дом се одалечил нејзиниот сопруг Н.Т.(33). Одделението за внатрешни работи во Дебар презема мерки за негово пронаоѓање, изјави Стефан Димоски, портпарол на СВР-Охрид.
Од СВР-Охрид информираат дека Н.Т. од домот се оддалечил пред неколку дена и не одговарал на телефонските повици.

Димоски, исто така инфирмираше дека во рамки на редовните контроли во сообрајќајот синоќа од 22 до 6 часот полициските службеници регистрирале и санкционирале 4 возачи кои управувале моторно возило под дејство на алкохол.

Би можело да ве интересира

Кумановец измамен за 1.000 евра

Ловџија го застрелал својот пријател додека биле на лов кај Матејче

А1он

Објавувале лажни закани за терористички напад на трговски центар во Скопје, тројца приведени

Од напад на дива свиња настрада ловџија од село Долни Дисан

Ана Ололовска

Приведени тројца криминалци од Дојран, при претрес пронајдена марихуана

Приведен кумановец кој крадел пари од црква