Илбер Села именуван за директор на Агенцијата за спроведување на Законот за употреба на јазиците

Од:

Илбер Села е именуван за директор на Агенцијата за спроведување на Законот за употреба на јазиците, соопшти владината прес-служба.

Владата го именувала Села на 123-та седница, а именувањето, како што се наведува во соопштението, е извршено во согласност со законските прописи, а конкурсот за избор за директор на Агенцијата бил отпочнат и завршен пред распишување на претседателските избори.

Би можело да ве интересира

Протокол за градинките: По две постелнини за секое дете, сите вработени да носат маски и да се мери температура на секој кој влегува

А1он

МВР да ги стопира тековните постапки за распоредувања и унапредувања, одлучи Владата

Ана Ололовска

Владата донесе уредба за ваучери во вонредна состојба за поддршка на домашниот туризам

Ана Ололовска

Управен суд: Владата погрешно ги поништила решенијата на Чулев во МВР

Ана Ололовска

Влада: Нема да има присилна наплата за даночни долгови доспеани во мај и јуни

Ана Ололовска

Владата се задолжи 160 милиони евра кај ЕУ за справување со последиците од коронавирусот

А1он