Богоев на Ифтар вечера во пресрет на Рамазан Бајрам

Од:

Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев, вчеравечер заедно со дел од членовите при Советот беше дел од Ифтар вечерата, за верниците од исламска вероисповед, во Долно Нерези.

Во пресрет на големиот муслимански празник Рамазан Бајрам, овие празнични моменти потсетуваат на заедништво, слога и споделување на пријатни моменти со најблиските.

Градоначалникот Богоев го истакна и добриот меѓуетнички соживот што го негуваат граѓаните од овој дел на Карпош.

– Навистина ми е задоволство што сте пример за почитување на различностите. Затоа, кога се одбележуваат различни празници често пати присуствуваат и претставници од други верски заедници. Нерези и нережани се потврда дека сите може да живееме сложно и заедно, еден до друг, рече Богоев.

Би можело да ве интересира

Лежечки полицајци пред ООУ „Христијан Тодоровски – Карпош“

Ана Ололовска

Жителите на Трнодол бараат нов ДУП, наместо најавената јавна расправа идната година

Татјана Ташкова

СДСМ: Провидни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да креира криза во Карпош со лажни вести, граѓаните ја знаат вистината

Ана Ололовска

Жителите на Трнодол: Тужби против Карпош и градоначалникот Богоев ако не го повлече предложениот ДУП

Ана Ололовска

СДСМ Карпош: Јакимовски ја оштетил Општината за повеќе од 230 илјади евра

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Јаревски: Во тек е претпоследната година од мандатот на Богоев, тоа е единствената позитивна вест за Карпош

Ана Ололовска