Хуманитарна акција „Подај рака- донирај за својот сосед“

Од:

Од денес, вторник, 14. мај, до петок, 20. мај, Општина Карпош организира хуманитарна акција за семејствата во потешка материјална состојба. Акцијата се состои во прибирање на донации во прехранбени и хигиенски производи кои, потоа, ќе им бидат доделени на семејствата кои се во социјален ризик.

Ги повикуваме сите граѓани на Карпош, кои се во можност, да се придружат на оваа хуманитарна акција и да покажат што поголема солидарност со своите соседи.

Донираните производи треба да се однесат во просториите на 14-те урбани и месни заедници низ општината, во период од 07:30ч. до 15:30часот, секој ден, до петок.

Во акцијата подеднакво се вклучува и општинската администрација.

Би можело да ве интересира

Лежечки полицајци пред ООУ „Христијан Тодоровски – Карпош“

Ана Ололовска

Жителите на Трнодол бараат нов ДУП, наместо најавената јавна расправа идната година

Татјана Ташкова

СДСМ: Провидни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да креира криза во Карпош со лажни вести, граѓаните ја знаат вистината

Ана Ололовска

Жителите на Трнодол: Тужби против Карпош и градоначалникот Богоев ако не го повлече предложениот ДУП

Ана Ололовска

СДСМ Карпош: Јакимовски ја оштетил Општината за повеќе од 230 илјади евра

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Јаревски: Во тек е претпоследната година од мандатот на Богоев, тоа е единствената позитивна вест за Карпош

Ана Ололовска