Гужви на Табановце, за излез од земјава се чека се чека 90 минути

Од:

На ГП Табановце попладенво за излез од државата времето на чекање е 90 минути, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини.

Од АМСМ препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони, особено на делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

Притвор за двајца Авганистанци кои претепале и ограбиле Индиец во близина на Табановце

А1он

На Табановце се чека 40 минути

А1он

На ГП Табановце за излез од државата се чека 40 минути

А1он

На Табановце за излез од државата се чека еден час

На Табановце за излез од државата се чека 30 до 45 минути

А1он

Гостиварец на Табановце се обидел да прошверцува 1.000 антиген тестови на Ковид-19