Гужва за влез во Србија, на Табановце се чека околу 40 минути

Од:

Како што информира АМСМ на граничниот премин Табановце, поради зголемен интензитет, чекањето за излез од државата е околу 40 минути. На останатите гранични премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Зголемениот интензитет на овој граничен премин е поради тоа што голем број македонски граѓани викендов одат да се вакцинираат во Србија. Во најголемм дел во Белград, македонските граѓани кои аплицирале за вакцинација против Ковид-19 во Србија за викендов добија покани да ја примат вакцината АстраЗенека.

Би можело да ве интересира

Нови 8 заболени од 3.265 тестирања и ниту еден починат од коронавирусот

Ландов

Стресот од пандемијата отвори проблем во говорот кај децата

Ландов

Британски министер: Белград и Лондон потпишаа документ против руско мешање

Ландов

Во експлозија во фабриката Слобода во Чачак повредени тројца работници, евакуирани околу 350 лица

Ландов

На преминот Табановце за влез во Македонија се чека 20 минути

Ландов

Во 10 града во земјава нема заболени од Ковид-19, бројот на активни случаи падна на 351

Катерина Павлова-Николовска