Група мигранти од Бангладеш пронајдени во беровското село Мачево

Од:

Во Полициската станица Берово вчера во 19:37 часот било пријавено дека во беровското село Мачево биле забележана група од десет мигранти од Бангладеш, кои потоа биле приведени од страна на полицајци од станицата.

Како што соопшти МВР, по извршеното документирање, мигрантите биле предадени во Полициската станица за граничен надзор Ново Село за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Околу 130 мигранти се во опасност да се удават во Медитеранот

Мицкоски: Јавното Обвинителство да поднесе кривична пријава за злосторничко здружувањe

МВР: Категорично ги отфрламе невистините пласирани од ВМРО-ДПМНЕ

Пронајдени девет мигранти од Индија во скопско возило кај Богородица: Возачот побегнал совозачот приведен

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Началници, командири и полицајци блиски до Заев и Спасовски договарале малтретирање граѓани во изборната кампања

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Директорката на училиштето го пријавила тепањето на ученикот, во МВР повикани инволвираните

Катерина Павлова-Николовска