Груевски во маичка со лисици и натпис „Ја сакам Унгарија“

Од:

Постер со фотографија од поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски во маичка со лисици и натпис „Ја сакам Унгарија“, утрово е поставен на улица во Будимпешта.

На постерот пишува „Зошто Орбан го крие македонскиот бегалец?“.

Неделава и на фасадата на унгарскиот парламент осамна постер од Груевски на кој пишуваше „ВИП мигрантот на Орбан“.

Васко Маглешов

Би можело да ве интересира

Сијарто: Екстрадицијата на Груевски е правно, а не политичко прашање

Ана Ололовска

„Репортинг Демокраси“: На безгрижните денови на Груевски можеби им се ближи крајот

Ана Ололовска

Можно е замрзнување на имотот и блокирање на сметките на Груевски во странство

Кристијан Ландов

Груевски отворил фирма, ќе развива бизнис во Унгарија

Жарко Настоски

Груевски за плацовите на Водно: Нема докази, ништо не сум купил или продал

Жарко Настоски

Ново писмо од Будимпешта, Груевски пак се жали дека Заев е криминалец што го прогонува

Жарко Настоски