Груби дал бланко оставка – Ако каже Ахмети, ќе си одам веднаш

Од:

На трибина на ДУИ во Чаир, вицепремирот Артан Груби откри дека уште кога дошол на таа позиција потпишал бланко оставка и му ја дал на лидерот Али Ахмети.

-Ако Али Ахмети ми каже мене или и на Бујар Османи да си одиме, така и ќе направиме. Од првиот ден кога станав функционер му ја дадов нему оставката, неговиот збор е последен за мене – изјави Груби.

Реакцијата доаѓа по постојаните барања на „Огнената група“ од ДУИ тој да биде отстранет од сите партиски и владини функции.

 

Би можело да ве интересира

Митева: Груби да каже дали девет пратеници не сакаат да гласаат уставни измени и дали еден пратеник од ДУИ барал пари за да гласа

Ахмети: Јас сум многу горд на тимот што го има ДУИ во Владата

Горан Наумовски

Груби го најави Ахмети како спектакл за млади, а Ковачевски ѝ посака успех на ДУИ на партиските митинзи

Орце Костов

(ВИДЕО) Груби за играњето фудбал: Јас дриблам, а градоначалникот на Тирана даде гол со пета

Орце Костов

(ВИДЕО) Артан Груби кон новинар: Да ми се извиниш затоа што забега

Орце Костов

ВИДЕО: Синот на Ахмети заедно со екс странски советник во Владата на ВМРО ДПМНЕ – ДУИ отворија фирма за струја

Петар Клинчарски