Граната од Првата светска војна пронајдена во Штип

Од:

Рачна граната, што потекнува од Првата светска војна била пронајдена вчера во местото викано „Горни Чурулин“ (Попова Чешма) во Штип.

Како што соопшти МВР, настанот вчера во 11 часот бил пријавен во Полициската станица Штип.

Извршен бил увид на местото на настанот во соработка со Дирекцијата за заштита и спасување.

Би можело да ве интересира

Едно лице почина, а друго се бори за живот по повреди добиени во лифт во угостителски објект во Штип

Со автомобил удрил во маса на која седела жена и нејзиното семејство, потоа настанала тепачка

Сообраќајка во Штип: Со автомобил удрил во три паркирани возила, а повредил и пешак

Горан Наумовски

Во Штип се одбележаа 81 година од депортацијата на Евреите во логорот на смртта „Треблинка“

Кривична пријава против 26 лица, го оштетиле Буџетот на општина Штип за над 18 милиони денари

Во битолско Могила пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна