Граѓаните и утре ќе можат да поднесат барања за биометриски лични карти

Од:

Управните служби при Министерството за внатрешни работи, заради истекувањето на роковите за увид во избирачкиот список, со цел да им излезе во пресрет на граѓаните, утре ќе работат од 8:30 до 19 часот за аплицирање и вадење нови биометриски лични карти.

dobivaj vesti na viber

Јавен увид во Избирачкиот список во подрачните одделенија и канцеларии на ДИК од 26 јануари 2013 година кога започна увидот до први февруари извршиле вкупно 13.142 граѓани, соопшти Државната изборна комисија.

Увидот ќе трае до 9 февруари 2013 година до кога гласачите ќе можат да проверат дали се наоѓаат на Избирачкиот список.

Би можело да ве интересира

Претрес во Ласкарци, пронајдено оружје

Ана Ололовска

Скопјанец го застрелал кучето на соседот

Ана Ололовска

Претрес во скопско, приведено едно лице

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криумчар на мигранти

Ана Ололовска

Leave a Comment

20 − two =