Градоначалникот на Вевчани Сашо Јанкоски е позитивен на коронавирусот

Од:

„Почитувани, само што го добив позитивниот тест на Ковид-19, момент на мало невнимание може да доведе до инфицирање со овој вирус,“ напиша вечерва на својата Фејбук-страница градоначалникот на општин Вевчани, Сашо Јанкоски.

dobivaj vesti na viber

„Јас сум веќе од саботата во домашна изолација само со загубено чуство за мирис. Чувајте се, чувајте го вашето здравје и здравјето на вашите најблиски. Носете маска, држете дистанца, останете во добро здравје,“ додаде Јанкоски во пораката на Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Тројца починати и 521 новозаразен од ковид-19

Годинава, атрактивни содржини и учесници на Балканскиот поетски камп за млади “Ванчо Николески”

Мицкоски повторно e позитивен на коронавирус

Горан Наумовски

590 нови случаи на Ковид-19, двајца починати

Ана Ололовска

Десетмина починати и 889 новозаразени од ковид-19

Горан Наумовски

Четворица починати и 619 новозаразени од ковид-19

Горан Наумовски