Градоначалникот на Вевчани Сашо Јанкоски е позитивен на коронавирусот

Од:

„Почитувани, само што го добив позитивниот тест на Ковид-19, момент на мало невнимание може да доведе до инфицирање со овој вирус,“ напиша вечерва на својата Фејбук-страница градоначалникот на општин Вевчани, Сашо Јанкоски.

„Јас сум веќе од саботата во домашна изолација само со загубено чуство за мирис. Чувајте се, чувајте го вашето здравје и здравјето на вашите најблиски. Носете маска, држете дистанца, останете во добро здравје,“ додаде Јанкоски во пораката на Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Најзаразниот сој досега, „кракен“, не е откриен кај нас, но последната анализа е направена на 5 декември

СДСМ: Градоначалникот на Вевчани и ВМРО-ДПМНЕ се неспособни да поднесат навремена апликација за финансирање на Карневалот

Ана Ололовска

Влајнкиноски: И покрај опструкциите од СДС-ДУИ и од Костадиновска и оваа година Вевчански карневал ќе има

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кочовски: Вевчанскиот карневал продолжува и оваа година и покрај немање поддршка од Mинистерството за култура

Ана Ололовска

Кривична пријава за лажниот лекар од Вевачни за надрилекарство, измама и за фалсификување

Катерина Павлова-Николовска

Осум починати, 196 нови случаи на Ковид-19 минатата недела

Ана Ололовска